28 Şubat 2014 Cuma

EV, BALIKLAR VE KELEBEK.

   


      Balık objeleri  bir blogda yada hobi sitelerinden birinde gördüğümde çok beğenmiştim.  Boyama hakkında bilgi sahibi olabilmek için o kadar çok sitede dolaştım ki nerede gördüğümü hatırlamıyordum, en sonunda bir hobi sitesinde denk geldim ve hemen siparişimi verdim.
     Önce boyandı, dekupajı yapıldı ve en sonunda da yağlı boya eskitme yapılarak, balkonda beklenildiği yerine asıldı.


    Balkonumun ikinci güzelide bu şirin ev.  Üstteki ev parçasına dekupaj yaptım, diğer parçalar sadece boyandı ve hepsi birlikte verniklendi. 
     Evdeki gençlerden ziyade, benim o büyümeyen çocuk ruhuma nasıl güzellik ve mutluluk katıyorlar tarif edemem...     Bu kelebekte ailemizin en küçük ve tatlı üyesi İpek Hanımefendinin odasına konmak üzere yapıldı, sürpriz :))
     Transfer, hamur kabartma, stencil uygulandı, ehh fenada olmadı, beğenirler umarım...


     Mutluluğu büyük şeylerde aramamalı, o aslında hepimizin yanı başında.

     Mutlu kalın :)

24 Şubat 2014 Pazartesi

MUDANYA - TİRİLYE VE GÖLYAZI FOTOĞRAF GEZİSİNDEN KARELER.


     Pazar günü fotoğraf kulübündeki arkadaşlarımla beraber, Mudanya - Tirilye ve Gölyazı'ya düzenlenen geziye katıldım. Güneş bize ışık açısından cömert davranmasada, çok verimli, keyifli ve eğlenceli bir geziydi.

     Özellikle Tirilye'de sokak hayvanlarının çokluğu dikkatimi çekti, yabancılara alışık ve yanaşmaktan çekinmeyen halleri ( umarım bu bir yanılma değildir) Tirilye halkının sokak hayvanlarına karşı olumlu tutumlarının simgesi gibiydi.

     Sözü fazla uzatmadan sizi fotoğraflarla başbaşa bırakıyorum. Huzurlu, dingin ve özgür bir gün düşünürseniz, yolunuz Tirilye ve Gölyazı' dan geçebilir.     Dostlarla ve mutlu kalın :)

15 Şubat 2014 Cumartesi

YAPAMADIKLARIMIN SUÇLULUK DUYGUSU... VE MORAL VEREN YAPILANLAR...


          Zaman mı yetersiz, ben mi çok yönlü dağıldım diye aklımdakiler sıralı ilerleyemiyor anlayamadım. Bir yanım dikişlerine bak diyor, bir yanım el işlerine,  bir yanım ise boyamalarına, diğer yan çocukların tatilinin keyfini çıkar (ki birinin tatili bitti, diğerinin Şubat sonu bitiyor),  en ağır suçluluk duygusunu hissettiren ise kitaplarım yani okuyamamak.
         Gündüz gözlerim yeteri kadar yorulduğundan gece yatarken bile okuyamaz oldum bu ara, birazda bilinçaltındaki nadasa  çekilme isteği belki de, zira çoğu kitabın konu ve karakterlerini eşleştirerek yeni yeni romanlar kurgulamaya başlamıştım son zamanlarda ya da tam bir kal geldi hali...
         Tabii tüm yetişemedim, yapamadım kaygısı yanında ortaya çıkmış olanların verdiği moral :) Şimdilik yine bir kısım boyamalardan, dikilenler henüz fotoğraflanamadı onlarda sırası gelince.

     Mum eskitme ve dekupaj çalışmalı çok amaçlı kutu.  
    

     Kitap kutusunda ise peçete dekupaj, yağlı boya eskitme, stencil ve sayfa görüntüsü içinde budaklama aparatının arka sırtı ile dore yaldızlama yaptım.
     Ben gene severek ve hevesle yaptım, umarım sizlerde beğenirsiniz.
 
      Mutlu kalın :)


6 Şubat 2014 Perşembe

TURKUAZ ÇITIR VE SOFT PEMBEYLE YENİDEN MERHABA...     Bloguma uğramayalı bayağı zaman olmuş ama bu süreçte hiç boş durmadım. Tabii ki sadece ahşaplarımla uğraşmadım, sömestre tatili nedeniyle hem oğlum evde, hem de kızım :). Arkadaş buluşmaları değişmezim ve arada derede de ahşaplarım.
     
    

     Bu minik turkuaz kutuda da yağlı boya eskitme çalıştım. Üzerinde ki süsüyle ilgili evde iki farklı görüş oluştu, ben dantelli olanı beğendim, kızım ise deniz yıldızlı halini ( Ben de aslında çok bayılmam ama gençlik çiçek, böcek, dantel objeleri hiç sevmiyor ). Karar vermenin en doğru yolu ise hediye gidecek arkadaşıma sormaktı, bende samimiyetimize güvenerek sordum ve dantelli hali tercih edildi. Güzel günlerde kullansın...


     Bunlarda soft pembe güllerle bezeli peçetelerden bardak altlıkları. Öncesinde siyah-beyaz geometrik desenli peçeteler kullandım lakin yapıştırma sırasında o siyahlar bir el boyadı ve renkler birbirine girdi ki sormayın. Kuruyunca belki toparlar dedim ama ne mümküm, sonrasında kazıya kazıya hepsini söktüm ve bu renklere büründürdüm...


   Biraz da balkon güzellerim... Kırmızı olan hiç çiçeksiz kalmıyor ve onlarla konuştukça coşuyorlar. Mevsimini bekleyenlerde uslu uslu oturuyorlar :)
     
     Hepinize sevgilerle, mutlu kalın...

     

Translate

Google+ Badge

Google+ Followers