4 Ocak 2014 Cumartesi

BOYAMALAR...YENİ TEKNİKLERİN TECRÜBESİ...


     Mum eskitme tekniği, gri üzerine beyazla çalıştım. Çok ince ahşap, oldukça narin darbeler gerekiyor.

   
05.01.2014 (Bitmiş hali)

      Yağlı boya eskitme. Henüz verniklenmedi, kuruma aşamasında.

   
       Sadece dekupaj yapıldı. Rengi ilk kez denedim, fotoğrafta biraz daha koyu gözüküyor.     İkisine de yağlı boya eskitme çalıştım. İkincinin askılık yerinin birini ne yazık ki kırdım. Boyamadan üstteki parçayı birleştirmedim, ayrı ayrı boyadım ama sonra şişti ve geçişte zorluk yaşattı.


     Kızımın emeği,  küçük bir hanımefendiye hediye...     Bunlarda kara tahta boyamalarım,  henüz ikinci kat ve diğer yüzleri boyanmadı.

     Boyadıkça daha çok boyamak istiyorum, denemediğim teknikleri denemekse ayrı heyecan katıyor. Mesela yağlı boya eskitmeye bayıldım, çok zevkli. Aralarında hamur kabartma yok ama daha önce yapmıştım, buradaki çalışmalarda uyan desen olmadı. Onu da daha sonrakilerde yeniden çalışacağım.

     Mutlu kalın...

2 yorum:

  1. Her biri ayrı güzel olmuş ellerinize sağlık.Bende çalışmalarımda yağlı boya eskitmeyi mutlaka kullanırım objeyi bütünlediğini düşünüyorum.Sevgiler..

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Sizin gibi harikalar yaratmış birinden bunu duymak beni nasıl sevindiriyor tahmin edemezsiniz Mehtap Hanım. Eskitmelerin hepsi zevkli, mum eskitmeyi de seviyorum ve dediğiniz gibi bir mana katıyor sanki. Sevgimle, teşekkürler...

      Sil

Translate